loader

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie bądź chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nam pod numerem telefonu lub adresem email.

Tel: 669-900-160
E-mail: info@rayhold.pl

Zależy nam aby instalacje fotowoltaiczne stały się głównym źródłem energii dla budownictwa, dlatego do każdego klienta podchodzimy w szczególny, indywidualny sposób aby pomóc mu zrealizować swoją inwestycję w fotowoltaikę. Zgłaszają się do nas osoby o różnych oczekiwaniach i środkach finansowych dlatego stawiamy sobie za cel tworzenie projektów, które spełniają wszystkie te kryteria.

W naszej ofercie posiadamy pakiet bezpłatnych usług dostępnych dla naszych klientów, realizowanych kompleksowo począwszy od przygotowania oferty aż po obsługę poinstalacyjną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do zakładki OFERTA i wybierz sekcję, która najbardziej Cię interesuje: dla domu, dla biznesu, dla rolnictwa lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Czas realizacji montażu zależy w dużej mierze od modelu i jego dostępności. Posiadamy jednak w swojej ofercie także marki dostępne „od ręki” – ich wybór zagwarantuje Ci montaż nawet w 7 dni po podpisaniu umowy.

Dla każdego klienta, który wyrazi  zainteresowanie kredytem na swoją instalację, przygotowujemy propozycje finansowania od zewnętrznych instytucji, które mają w swojej ofercie różne pakiety wsparcia ,w tym także finansowania z ratą kredytu w wysokości rachunku za prąd.

Udzielamy gwarancji na całą konstrukcję, instalację elektryczną oraz pozostałe elementy i ich montaż na okres 5 lat. Ponadto, w zależności od wyboru danego modelu paneli i inwertera, producenci udzielają gwarancji w wysokości nawet do 10 lat na inwerter i na panele fotowoltaiczne a także 25 lat gwarancji na ich wydajność na poziomie 80% w 25 roku użytkowania. Instalacja pv to inwestycja, która jest praktycznie bezawaryjna dlatego też jej producenci bez obaw udzielają tak długich gwarancji. Niezawodność systemu skutkuje wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród właścicieli domów czy osób prowadzących własny biznes.

Wizja lokalna jest niezbędna do prawidłowej oceny możliwości technicznych realizowanego projektu.

Przygotowanie kompletnej dokumentacji przyłączeniowej instalacji spoczywa po naszej stronie.

Instalacje fotowoltaiczne  uważane są za mało awaryjne m.in. dlatego są tak popularne i opłacalne. W zależności od modelu mogą spełniać swoje zadanie nawet i do

30 lat. Wszystko zależy nie tylko od wybranego rodzaju ale przede wszystkim od profesjonalnego montażu.

Możesz monitorować działanie instalacji poprzez aplikację producenta na swojego smartfona, do której dostaniesz dostęp po zakończonym montażu.

Instalację można zamontować na dachu budynku mieszkalnego, gospodarczego lub garażu jak również zrealizować montaż na gruncie.

Tak, nasze instalacje posiadają wysokiej klasy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz są wykonywane zgodnie ze sztuką budowlaną oraz fotowoltaiczną.

Panele fotowoltaiczne konwertują energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna przyłączona jest do instalacji elektrycznej budynku, wytwarzając w ten sposób prąd potrzebny do użytkowania urządzeń w naszych domach czy przedsiębiorstwach. Energię elektryczną otrzymaną przy pomocy fotowoltaiki można użytkować na bieżące potrzeby lub też magazynować. Wszystko zależy od rodzaju i mocy instalacji fotowoltaicznej.

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo proste. Polega na produkowaniu energii elektrycznej poprzez konwersję promieni słonecznych, za pomocą paneli fotowoltaicznych na prąd stały. Proces ten zachodzi w tzw. ogniwach fotowoltaicznych, które wchodzą w skład paneli fotowoltaicznych.

Foton czyli inaczej jednostka światła, wnika w płytkę krzemową (to z niej zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne), po pochłonięciu przez krzem wybija elektron ze swojej pozycji wywołując jego ruch – ruch elektronu nazywamy przepływem prądu elektrycznego.

Aby móc korzystać z prądu wytwarzanego przez instalację fotowoltaiczną niezbędny jest do tego tzw. inwerter/ falownik. Przekształca on prąd stały w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci.

Aby móc korzystać z energii elektrycznej za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych niezbędne są do tego:

 

 • PANELE FOTOWOLTAICZNE
 • FALOWNIK
  zmieniającego prąd stały na prąd zmienny
 • LICZNIK
  zużycia i produkcji energii
 • OKABLOWANIE
 • AKUMULATOR
  wraz z regulatorem ładowania – w zależności od tego czy jest to instalacja niezależna (off-grid – wyspowa) czy przyłączona do sieci elektroenergetycznej (on-grid).

Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko droga do zminimalizowania rachunków za prąd ale w znacznej mierze ochrona środowiska naturalnego. Pozyskiwanie energii elektrycznej
z odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym przypadku z fotowoltaiki, przede wszystkim służy do eliminacji zanieczyszczeń powietrza ale i do kreowania pozytywnych zmian w całym środowisku naturalnym. Ściśle łączy się to z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym, które z roku na rok są coraz dotkliwiej odczuwalne na świecie. OZE ma także ważny wpływ na ograniczenie procesu zużycia surowców nieodnawialnych, których złoża systematycznie się kurczą. Instalacje fotowoltaiczne dają szanse by zadbać o czyste i zdrowe powietrze dla nas i przyszłych pokoleń.

Inaczej inwertery fotowoltaiczne, to urządzenia, które przekształcają energię, która powstaje w modułach fotowoltaicznych w postaci prądu stałego na prąd zmienny o parametrach zgodnych z siecią niskiego napięcia.W ramach swojej funkcjonalności falowniki odpowiadają też m.in. za monitorowanie działalność naszej instalacji a przede wszystkich śledzenia jej eksploatacji a także koordynację pracy instalacji z siecią.